0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Sipërmarrësia sociale mundësi që më të ndjeshmit të integrohen në tregun e punës

- Çdo shtet duhet të zhvillojë ekonomi sociale gjegjësisht sipërmarrësi sociale përmes së cilës do t'i integrojë kategoritë më të ndjeshme dhe do t'i bëjë kontribuues aktivë, e jo vetëm pranues të ndihmës sociale, theksuan pjesëmarrësit në Konferencën e sotme të dedikuar për promovim të sipërmarrësisë sociale par sektorit privat.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle