Evropë SQEvropë.Portal SQ

Sipas xhirimeve satelitore një autokolonë e madhe ruse po lëviz drejt Kievit

Në xhirimet e sotme satelitore shihet se si një numër i madh i ushtarëve dhe tankeve ruse në 64 kilometra nga Kievi lëvizin drejt kryeqytetit të Ukrainës, njofton kompania private amerikane “Maksar teknoloxhis” (Maxar Technologies Inc).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle