Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Simson: Evropa dëshiron ta përshpejtojë lidhjen e rrjetit elektrik me Ukrainën

- Bashkimi Evropian dëshiron sa më shpejtë ta lidh dhe harmonizojë rrjetin elektrike të Ukrainës me atë evropian, deklaroi eurokomisarja për Energjetikë, Kadri Simson.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle