Kultura.Slajder SQKulturë SQKulturë.Portal SQ

Simpoziumi i 6-të Ndërkombëtar i Artit “Struga 2021” Maqedonia e Veriut / 26-31 Korrik 2021

Nga e dita e sotme deri më 31 korrik 2021 në Strugë, për herë të gjashtë organizohet Simpoziumi ndërkombëtar i artit “Struga 2021” ku pjesëmarrës do të jenë rreth 30 artistë të njohur nga 12 shtete të botës. Ky aktivitet ndërkombëtar organizohet nga Shoqata për Art dhe Kulturë SILINDAR’T udhëhequr nga Burhan Ahmeti, me financim nga Ministria e Kulturës së Maqedonisë së Veriut, San Deco, Komuna e Strugës, Pevalit, Buffy Security si dhe donatorë të tjerë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle