0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Simovski: Statistika është pasqyrë reale e situatave në shtet

Sistemi kombëtar statistikor në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe Enti Shtetëror për Statistikë (ESHS) shënojnë 77 vite të ekzistimit të saj. Periudhë kur e filluam në mënyrë modeste me numër të vogël njerëzish, por me entuziazëm të madh, ja arritëm në rreth 250 të punësuar dhe me fond të madh të dhënash që rregullisht i publikojmë, theksoi sot me këtë rast drejtori i ESHS-së, Apostol Simovski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle