0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Simovski: Refuzimet janë të pakonsiderueshme, fushatë negative ka, por qytetarët nuk mashtrohen

Regjistrimi i popullatës, amvisërive dhe banesave në vitin 2021 po zhvillohet me intensitetin e dëshiruar, normalisht pa kurfarë pengesash dhe pa kurfarë problemesh. Refuzimet  janë të pakonsiderueshme dhe ende nuk zbatojmë kurfarë sanksionesh, por fillimisht bisedohet dhe shpresojmë se do të arrijmë t’I bindim këta njerëz të regjistrohen, deklaroi sot drejtori I Entit shtetëror për statistika, Apostol Simovski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle