0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Simovski: Na duhen akoma regjistrues, konkursi është i hapur

Drejtori I Entit shtetëror për statistika, Apostol Simovski thotë se ka interesim të dobët tek njerëzit për paraqitje në konkursin për regjistrues për Regjistrimin e ardhshëm dhe se u mungojnë prej 1000 deri 1500 njerëz. Ai konsideron se interesimi I dobët për regjistrues nuk I referohet pandemisë, por për shkak se konkursi kishte dale gjatë pushimeve verore, në periudhë kur ka punë në bujqësi dhe kur njerëzit janë larguar për punë sezonale jashtë shtetit.  Gjatë pjesëmarrjes së sontme në televizionin “Sitel” Simovski bëri thirrje që të interesuarit të paraqiten në konkurs.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle