0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Simovski: Kemi Ligj për regjistrim dhe vetëm Kuvendi mund të bëjë ndryshim

Nuk jemi institucion që mund të thotë se anulohet apo jo regjistrimi. Ne kemi Ligj për regjistrim dhe institucioni i vetëm që mund të thotë diçka të tillë është Kuvendi, ku duhet të bëhet ndryshim i ligjit, deklaroi drejtori i Entit Shtetëror për Statistikë Apostol Simovski, duke qenë mysafir në televizionin Kanal 5.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle