0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Simovski për MIA-n: Kategoria e vetme e vlefshme është popullsia rezidente

- Kategoria e vetme e vlefshme është popullsia rezidente dhe kjo është në përputhje me të gjitha standardet e KB-së të cilat vlejnë për të gjitha vendet në botë dhe i pranoi edhe Eurostati, tha drejtori i Entit Shtetëror të Statistikës, Apostoll Simovski në pyetjen e MIA-s, për atë se cilat të dhëna duhet të shfrytëzohen nga Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës gjatë harmonizimit të të dhënave për mjetin "Balanser".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle