Evropë SQEvropë.Portal SQ

Sijarto: Nuk ka hyrje të Ukrainës në NATO derisa të zgjidhet çështja e pakicës hungareze

Ministri hungarez i Punëve të Jashtme dhe Tregtisë Peter Sijarto e përsëriti qëndrimin e vendit të tij se nuk dëshiron të themelojë komision për hyrjen e Ukrainës në NATO për shkak të mosmarrëveshjes për të drejtat e pakicës kombëtare hungareze në Ukrainë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle