Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASESvet.Slajder SQ

Siarto: Do ta mbështesim embargon e naftës kundër Rusisë nëse përjashtohen naftëpërçuesit

Embargo të naftës kundër Rusisë mund të mbështesim vetëm nëse naftëpërçuesit tërësisht përjashtohen nga sanksionet, gjegjësisht nëse embargoja ka të bëjë me furnizimin me naftës përmes detit, deklaroi ministri hungarez i Punëve të Jashtme dhe Tregtisë së Jashtme, Peter Siarto në një video-fjalim në Fejsbuk.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle