0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQ

Shumica parlamentare në Mal të Zi ngritë procedurë para Gjykatës Kushtetuese për konfirmimin e përgjegjësisë ndaj presidentit Gjukanoviq

Me votat e 41 deputetëve të shumicës qeveritare, Kuvendi i Malit të Zi sot ka vendosur të ngritë procedurë për konfirmimin e përgjegjësisë, ose nëse presidenti Milo Gjukanoviq e ka shkelur Kushtetutën dhe rastin do ta përcjellë deri në Gjykatë Kushtetuese e cila duhet të vendosë për këtë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle