0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQShoqëri SQ

Shuhet zjarri i madh tek lagjja e Velesit, Durutovec, janë shpëtuar katër vila

Zjarri i madh që shpërtheu mbrëmë në afërsi të lagjes së Velesit, Durutovec dhe i cili për shkak të erës së fortë u përhap me shpejtësi në fshatin Çoloshevo dhe paraqet rrezik për shtëpitë dhe vilat, është shuar me ndërhyrjen e NJTKZ Veles me dy automjete cisternë me ujë dhe 13 zjarrfikës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle