0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Shtrenjtohen karburantet për gjysmë denarë dhe dy denarë për litër

Çmimi i benzinës prej sonte në mesnatë do të rritet për gjysmë denarë për litër, çmimi i naftës do të rritet për 1,5 denarë, ndërsa i vajit ekstra të lehtë për amvisëri për dy denarë për litër, vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE). Sipas vendimit rriten mesatarisht 1,20 për qind çmimet me pakicë të produkteve të naftës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle