Botë SQBotë.Portal SQ

Shtëpia e Bardhë: Moska i falsifikon rezultatet nga referendumet që më pas të thotë se ukrainasit kanë dashur të jenë pjesë e Rusisë

Nga Shtëpia e Bardhë sot theksuan se SHBA-ja nuk i njeh rezultatet nga referendumet në juglindje të Ukrainës dhe theksojnë se çdo aspekt nga këto votime “është inskenuar” dhe mbajtur “nën kërcënimin e armëve”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle