Botë SQBotë.Portal SQ

Shtaje: Vetëm me zgjidhjen për dy shtete përfundon aparteidi

Kryeministri palestinez Mohamed Shtaje të mërkurën e paralajmëroi Izraelin se refuzimi i zgjidhjes për konfliktin dhjetëvjeçar sipas modelit të dy shteteve mund ta ruajë sistemin e aparteidit dhe në fund të çojë deri në realitetin e një shteti ku vendi do ta humbë karakterin e vet hebraik.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle