Kronikë SQKronikë.portal SQ

Shqiptohen 223 kundërvajtje trafiku në Shkup, 35 për drejtimin e automjetit nën ndikimin e alkoolit

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme ka vazhduar me kontrollimet e përforcuara në trafik dhe Vetëm në territorin e Qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 223 kundërvajtje, prej të cilave njëzet e katër sanksione për tejkalim të shpejtësisë së lejuar, njëzet e pesë sanksione për drejtimin e automjetit pa patentë shofer, gjashtëdhjetë e shtatë gjoba për shoferët e motoçikletave.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle