0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQ

Shpëtohen alpinistë nga Çekia të cilët humbën në Malin Sharr

Qendra Rajonale për Menaxhim me Kriza- Tetovë sot në orën 18.30 në thirrjen e një alpinisti çek në Malin Sharr në zonën e Leshnicës, organizoi dhe koordinoi aksion për të shpëtuar një alpinist të lënduar dhe gjetjen e gjithë grupit prej 7 alpinistëve nga Çekia të cilët kishin humbur në pyll. I gjithë komunikimi, deri në gjetjen dhe përkujdesin ndaj të lënduarve (me frakturë në dorë), është realizuar deri në orën 20.25, informoi QMK-ja.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle