0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQ

Shpallet tenderi që është hapi i parë drejt ndërtimit të hekurudhës së shpejtë Beograd-Maqedonia e Veriut

Infrastruktura e hekurudhave së Serbisë dhe Delegacioni i Bashkimit Evropian në Serbi shpallën tender për punë për ndërtimin e tunelit numër 4  në aksin Stalaq-Gjunis, në hekurudhën Beograd-Nish, në komunën Çiçevac,  që paraqet  një hap drejt ndërtimit të hekurudhës  së shpejtë  Beograd-Maqedonia e Veriut, lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle