0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Sholc: Partitë që nuk morën mbështetje nuk duhet të formojnë qeveri

Kandidati për kancelar i Partisë Socialdemokrate të Gjermanisë (SPD) për kancelar Olaf Sholc, i cili fitoi më shumë vota në zgjedhjet parlamentare, u tha CDU/CSU dhe liderit  të tyre Armin Lashet se qeveria nuk duhet të jetë partitë që nuk morën mbështetje nga qytetarët.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle