0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Sholc: Kam mandat të formoj qeverinë e Gjermanisë

Lideri i socialdemokratëve gjermanë (SPD), Olaf Sholc, sot deklaroi se ka mandat për të formuar qeverinë në vend, transmetojnë mediumet franceze. Nga ana tjetër, mediumet gjermane ende nuk e transmetuan këtë informatë, por vetëm deklaratën e liderit ë SPD-së se prej nesër fillojnë bisedimet për koalicion me Të Gjelbrit dhe Liberalët, i ashtuquajturi “Koalicioni semafor”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle