0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQ

Shmit: Tani vetëm e ndjek gjendjen në Bosnje dhe Hercegovinë, pastaj do të ndërmarr hapa

Përfaqësuesi i Lartë në Bosnje dhe Hercegovinë, Kristijan Shmit, deklaroi se kriza aktuale në këtë vend, e shkaktuar nga vendimi i paraardhësit të tij Valentin Incko për të vendosur ligj me të cilin ndalohet mohimi i gjenocidit, mund të zgjidhet vetëm me punë dhe bisedime të përbashkëta.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle