0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQLajme nga komunat SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Shënohet 7 Maji – Dita e policisë së Maqedonisë në Dellçevë: Institucionet ekzistojnë vetëm në interes të qytetarëve

Nën moton "MPB për qytetarët" dhe duke e promovuar konceptin "Policia në shërbim të qytetarëve", sot në Dellçevë u mbajt  manifestimi qendror me rastin e Ditës së Policisë së Maqedonisë, 7 Maj. Në solemnitet morën pjesë kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski dhe ministra e përfaqësues tjerë të Qeverisë, përfaqësues të ambasadave në RMV, drejtorë të policive nga vendet e rajonit, pjesëtarë të pensionuar të MPB-së, familjet e pjesëtarëve të vdekur të MPB-së, deputetë në Kuvend, si dhe përfaqësues të institucioneve tjera.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle