0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQLajme nga komunat SQMakedonija.Slajder SQShkup SQShoqëri SQ

Shkupi shënon 58 vite nga tërmeti katastrofal

Shkupi edhe këtë vit me disa aktivitete dhe manifestime do të shënojë 85 vite nga tërmeti katastrofal në vitin 1963, kur qyteti u zgjua nën rrënoja, në të cilin 1.70 persona e humbën jetën, ndërsa 3.000 u lënduan.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle