0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Shkupi dhe Sofja mbeten të përkushtuar ndaj dialogut konstruktiv deri në gjetjen e zgjidhjes së pranueshme të bazuar në vlera evropiane

Kryeministrat e Maqedonisë së Veriut dhe të Bullgarisë, Dimitar Kovaçevski dhe Kiril Petkov pas takimit të djeshëm në Romë paralajmëruan gatishmëri për vazhdim të dialogut për arritje të marrëveshjes së pranueshme për të dyja palët, e bazuar në vlera evropiane dhe me respektim të dinjitetit të qytetarëve, me çka Sofja do ta tërhiqte veton për fillim të negociatave për anëtarësim të vendit në BE dhe do ta zhbllokonte rrugën tonë evropiane.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle