0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Shkupi dhe Sofja dakorduan formim të grupeve të punës në disa sfera

Kryeministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë, Dimitar Kovaçevski dhe Kiril Petkov sot dakorduan të formohen grupe të punës të cilat do të jenë nga disa sfera - infrastruktura, ekonomia, tregtia, bashkëpunimi afarist mes komuniteteve të biznesit, arsimi, kultura, ndërkaq këtu do të kyçet edhe Komisioni për çështje historike dhe arsimore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle