0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Shkupi pret bashkëbisedues në Sofje

Shkupi pret së shpejti  të formohet Qeveria e re e Bullgarisë dhe të vazhdojnë bisedat për tejkalim të vetos bullgare për integrim të Maqedonisë së Veriut në BE. Pala e Maqedonisë thotë se është konstruktive, e gatshme të hyjë  në një angazhim serioz diplomatik që të tejkalohen dallimet, por duhet të presë, sepse realisht për momentin nuk ka bashkëbisedues nga ana tjetër.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle