0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Shkollat e Çairit të gatshme për fillimin e vitit të ri shkollor

Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu së bashku me zëvendëskryeministrin e parë dhe Ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, Artan Grubi, ministren e Arsimit, Milla Carovska, përfaqësuesen e UNICEF-it në vend, Patricia Di Xhovani dhe drejtoreshën e Shkollës Fillore Komunale “Liria”, Teuta Idrizi, inspektuan gatishmërinë e këtij institucioni për fillimin e procesit mësimor, posaçërisht në kohë pandemie dhe me prezencë fizike. Me këtë rast Ganiu theksoi se të gjitha shkollat fillore dhe të mesme që aderojnë në Komunën e Çairit janë të gatshme për fillimin e procesit arsimor në kushtet në të cilat gjendemi për momentin.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle