0_Maqedoni.Portal SQKronikë SQKronikë.portal SQShoqëri SQ

Shkatërrohet një grupi i organizuar kriminal i involvuar në tregtinë e palejuar me drogë dhe armë

Policia sot duke vepruar sipas urdhërave për bastisje në shtëpi dhe hapësira tjera të dhëna  nga gjykatësi i procedurës paraprake, ka kryer bastisje në gjithsej 20 lokacione, me ç'rast nga liria janë privuar dhe në stacion policor janë arrestuar personat B.A.(22), B.A.(19), M.A.(47), B.A.(23), S.J.(22), E.B.(27), Z.M.(33), L.A.(30), SH.A.(35), R.A.(33) (nëpunës policor), A.A.(26) dhe E.S.(24) të gjithë nga Shkupi, ndërsa kërkohet edhe pas tre personave  të cilët ishin pjesë e grupit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle