0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShkup SQShoqëri SQ

Shilegov: Jemi krenarë që gjithmonë kemi qenë ana e vërtetë e historisë dhe prandaj me krenari mundemi në mënyrë miqësore secilit dhe gjithmonë t’ia zgjasim dorën

Kryetari i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov sot nga manifestimi në kryeqytet  duke ua uruar qytetarëve Ditën e kryengritjes popullore - 11 Tetorin theksoi se  pas 80 viteve të plota kujtohemi në guximin dhe vendosmërinë e partizanëve tanë dhe se detyra dhe obligimi ynë  është ta ruajmë atë kuptim dhe të  përkujtojmë në idealin e tyre.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle