0_Maqedoni.Portal SQParashkimi i motit SQServise informuese SQ

Shi i rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë e fuqishme

Në vend pasdite ka pasur zhvillim të motit jostabil të përcjell me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima në zonat malore në pjesën verilindore. Edhe në Luginën e Shkupit moti është jostabil me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar, ndërsa në disa pjesë të luginës edhe në formë të motit të ligë me paraqitje të breshrit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle