0_Maqedoni.Portal SQShoqëri SQTekste origjinale SQ

SHGM: Policë apo censurues, video incizim i TV21 i fshirë në mënyrë skandaloze

Në protestat e sotme të transportuesve privat në Shkup, policia e ka shkelur në mënyrë të ashpër të drejtën e gazetarëve për të filmuar dhe raportuar. Sipas dëshmisë së koleges Fazile Halili nga TV21, ajo ka filmuar me celularin e saj protestën, teksa policët kanë tërhequr një grua. Në atë moment, një prej policëve të uniformuar i është afruar dhe i ka thënë se nuk mund të filmojë. Me ton kërcënues, i ka thënë që menjëherë ta fshijë incizimin.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle