0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQTekste origjinale SQ

SHGM dhe SPGPM e dënojnë trajtimin e punonjësve medial në Forumin ekonomik

Sindikata e pavarur e gazetarëve dhe punonjësve medial (SPGPM) dhe Shoqata e gazetarëve të Maqedonisë (SHGM) reagojnë ashpër për trajtimin dhe për censurën e mediumeve, gazetarëve dhe fotoreporterëve, në Forumin e djeshëm ekonomik në organizim të kabinetit të kryeministrit në koordinim me kabinetet e kryeministrit të Shqipërisë dhe të presidentit të Serbisë ku u promovua “Ballkani I hapur” mes Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë dhe Serbisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle