Kulturë SQKulturë.Portal SQ

Shfaqje e baletit “Don Kishoti” nga Ludvig Minkus më 10 dhjetor në Shkup

Më 10 dhjetor 2022 me fillim në ora 20 në skenën e madhe të Operës dhe Baletit Nacional në Shkup do të shfaqet baleti në dy akte “Don Kishoti” i Ludvig Minkus me koreografi të Viktor Jaremenko nga Ukraina. D

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle