0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQPolitikë SQ

Shekerinska – Sanino: Eurointegrimi nuk guxon të zvarritet, është koha që BE-ja të japë rezultate

Maqedonia e Veriut ka dhënë rezultate. Këtë e konfirmoi edhe Raporti i komisionit Evropian, i cili i lavdëroi rezultatet në reforma, transparencë, luftë me korrupsionin, zhvillimin institucional. Të gjitha këto rezultate i kemi siguruar me mund, me shumë punë dhe përkushtim, kumtoi në takimin e sotëm ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, e cila në Bruksel u takua me sekretarin e përgjithshëm të Shërbimit evropian për veprim të jashtëm, Stefano Sanino.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle