0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQShoqëri SQ

Shekerinska – Tonin: Shqetësimi dhe dënim të fuqishëm të sulmeve në Kabul

Në pjesën e mbrojtjes me Slloveninë kemi bashkëpunim i cili tani ka arritur një nivel më të lartë me anëtarësimin tonë në NATO. Ne e filluam takimin me shqetësimin tonë të thellë dhe dënimin e fortë të asaj që ndodhi dje në Kabul, Afganistan, në sulmet në të cilat humbën jetën ushtarë dhe civilë. Dhe ne duam ta dënojmë me forcë këtë dhunë të pajustifikuar, të pakuptueshme, të papranueshme dhe të themi se si anëtarë të NATO -s ne do ta kundërshtojmë fuqishëm këtë zhvillim në Afganistan. Këtë e deklaroi sot ministrja e Mbrojtjes Radmila Shekerinska pas takimit me homologun e tij slloven Matej Tonin.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle