0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Shekerinska nga Lisbona: I bëmë hapat e parë drejt bashkëpunimit intensiv në mbrojtje me Portugalinë

Anëtarësimi në NATO na e ofroi këtë si shans të ri- ta pasurojmë bashkëpunimin në mbrojtje por edhe ta pasurojmë dhe bashkëpunimin politik me vendet që janë me rëndësi në Aleancë, por edhe vende që janë me rëndësi në BE dhe atë shans edhe këtë herë e shfrytëzojmë- të tregojmë se Maqedonia e Veriut është shtet që mbetet në marrëveshjen, se është shtet që mund të konsiderojë dhe se është shtet i cili investon në mbrojtjen e saj, por investon edhe në vlerat e Aleancës, ka deklaruar ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska në Lisbonë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle