0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQShoqëri SQ

Shekerinska në Vermont në takime me kreun politik-ushtarak të shtetit dhe të Gardës kombëtare

Ministrja e Mbrojtjes Radmila Shekerinska prej sot po qëndron në shtetin federal amerikan Vermont pasi pati takime në Pentagon me sekretarin e Mbrojtjes Lojd Ostin dhe me bashkëpunëtorët e tij të ngushtë - nënsekretarin Kolin Kal dhe ndihmës sekretaren Lora Kuper, si dhe në Departamentin amerikan të shtetit me deputetin e ri për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Eskobar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle