0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Shekerinska mysafire nderi në Gardën Kombëtare në Uermont: Po shqyrtohen mundësitë për trajnime të kuadrit tonë për mbrojtje civile dhe shpëtim

- Fuqishëm jemi të bindur në përfitimin të cilin edhe Armata jonë dhe Garda Kombëtare në Uermont e kanë nga bashkëpunimin intensiv i ndërsjellë i jashtëzakonshëm. Pas realizimit të suksesshëm të shumë ushtrimeve të përbashkëta me padurim presim që t'iu dëshirojmë mirëseardhje pjesëtarëve të Gardës Kombëtare në Uermont, në ushtrimin e ardhshëm "Përgjigje e shpejtë 22", që përqendrohet në njësitet ajrore, ka theksuar ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, gjatë vizitës në bazën ajrore të gardës nacionale në Uermont.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle