0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQ

Shekerinska-Mehaj: Siguria dhe stabiliteti i tërë rajonit, synon drejt të ardhmes së përbashkët evropiane dhe euroatlantike

Maqedonia e Veriut kah fundi i vitit të kaluar  si anëtare e NATO-s filloi edhe me forcat e saj të kontribuojë drejt misionit të Aleancës në Kosovë. Misioni ynë i përbashkët edhe këtu është qëllimi të cilin e ndajmë edhe me Qeverinë e Republikës së Kosovës është të sigurojmë siguri  dhe stabilitet në tërë rajonin, siguri dhe stabilitet të Kosovës, të kemi me të vërtetë rajon  i cili do të synojë drejt të ardhmes së përbashkët evropiane dhe  euroatlantike. Kjo është e ardhmja të cilën e dëshironim edhe për qytetarët tanë dhe kjo është e ardhmja  të cilën qytetarët e rajonit tonë tërësisht e meritojnë, deklaroi sot ministrja e Mbrojtjes  Radmilla Shekerinska pas takimit me  ministrin e Mbrojtjes të Republikës së Kosovës, Armend Mehaj.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle