Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Shefi i diplomacisë çeke, Lipavski premtoi mbështetje për liberalizim të vizave për Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme të Çekisë, Jan Lipavski, i cili sot ndodhet në Kosovë, konfirmoi se vendi i tij, i cili këtë mandat kryeson me Bashkimin Evropian, po punon për heqjen e vizave-shengen për qytetarët e Kosovës dhe mbështet Kosovën në këtë drejtim, njoftoi korrespondenti i MIA-së nga Prishtina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle