0_Web_Ballina – Sllajder SQBotë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Shefi i ANEB-it kërkon qasje në centralin bërthamor Zaporozhje në Ukrainë

Drejtori i përgjithshëm i Agjencisë Ndërkombëtare për Energjisë Bërthamore (ANEB), Rafael Grosi ka kërkuar nga Këshilli për Siguri të Kombeve të Bashkuara të ketë qasje deri te centrali bërthamor në Zaporozhje, Ukrainë, ku po kryhen sulme ajrore, për të cilat Moska dhe Kievi fajësojnë njëri-tjetrin.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle