Botë SQBotë.Portal SQ

Shefat e diplomacisë franceze dhe amerikane është e mundur që sot të takohen në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së në Nju-Jork

Shefat e diplomacive të SHBA-së dhe Francës, Entoi Blinken dhe Zhan-Iv Le Drian sot në OKB mund “të shkëmbejnë mendime” në takimet me përfaqësuesit e fuqive të tjera botërore por momentalisht nuk është planifikuar takim “sy më sy” të krizës në mes dy vendeve aleate.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle