Botë SQBotë.Portal SQ

SHBA zyrtarisht e hoqën statusin e tregtisë preferenciale të Rusisë dhe Bjellorusisë

- Kongresi amerikan votoi për heqjen e statusit të privilegjuar tregtar të Rusisë dhe Bjellorusisë si përgjigje për luftën në Ukrainë, duke e hapur rrugën për vendosje të tarifave ndëshkuese për produkte nga të dyja vendet.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle