0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

SHBA në Evropë do të lë 100.000 ushtarë, përveç nëse Rusia nuk u kërcënohet Suedisë dhe Finlandës

SHBA  njoftojnë  se do të kenë 100,000 trupa të stacionuara në Evropë për ca kohë, nëse Rusia nuk fillon të përbëjë një kërcënim serioz për Suedinë dhe Finlandën ose anëtarët e NATO-s.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle