Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

SHBA: Në 20-vjetorin e sulmeve terroriste pandemia mund të aktivizojë terrorizëm vendor

Faktorët të cilët shkaktojnë tension lidhur me pandeminë shkaktojnë tensione të rritura sociale dhe komplote nga ekstremistë të dhunshëm vendorë, të cilët mund të kryejnë më shumë akte të dhunshme gjatë 20-vjetrit të sulmeve terroriste në SHBA, ceket në kumtesën e Sistemit nacional konsultues për terrorizëm të Ministrisë së sigurisë nacionale të SHBA-së (DHS).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle