Botë SQBotë.Portal SQ

SHBA: Ndryshimet klimatike po nxisin valët e refugjatëve dhe emigrantëve

Drejtori i Byrosë së Zbulimit të SHBA-së dhe Departamentet e mbrojtjes dhe të sigurisë së brendshme mbrëmë njoftuan shqyrtimin e vlerësimeve rreth asaj se çfarë pasoja lënë ndryshimet klimatike për interesat amerikane kombëtare dhe se si ky kërcënim do të ndikoj në qëllimet strategjike amerikane.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle