Botë SQBotë.Portal SQ

SHBA ndaj Koresë së Veriut: Është koha për bisedime të qëndrueshme, domethënëse

SHBA-ja ofroi takim me Korenë e Veriut pa parakushte dhe kanë bërë me dije qartë se Uashingtoni nuk ka qëllime armiqësore ndaj Phenianit, deklaroi ambasadorja amerikane në KB, Linda Tomas – Grinfild mbrëmë kur Këshilli i Sigurimit u mblodh për shkak të lansimit më të ri të projektilëve të Koresë së Veriut.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle