0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

SHBA mobilizon kompani ajrore civile për evakuim nga Kabuli

SHBA-ja sot ka përfshirë disa kompani të mëdha ajrore amerikane për evakuim të dhjetëra mijëra afganëve dhe të huajve nga Kabuli, pasi kryeqyteti ka rënë në duart e talebanëve.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle