Ballkan SQBallkan.portal SQ

SHBA: Marrëveshja e Serbisë me Rusinë është befasuese dhe një hap në drejtimin e gabuar

SHBA-ja beson se asnjë vend nuk duhet të zgjerojë bashkëpunimin me Rusinë përderisa ajo vazhdon agresionin ndaj Ukrainës, publikoi Departamenti Amerikan i Shtetit në lidhje me vendimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Serbisë për të nënshkruar planin për konsultime me Ministrinë ruse për dy vitet e ardhshme, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle